Philips 241E1SC Monitör İncelemesi

Giriş

Philips marka monitörler uzun zamandır genel günlük kullanım için makul fiyatlı seçenekler olarak övülüyor.

Bu örneklerden biri de test için elimde bulunan Philips 241E1SC – harika bir şekilde akılda kalıcı bir isim. Özellikleri, 160 £ (ABD’de mevcut değil) gibi ciddi bir fiyata sahip bir monitör için etkileyici ve kavisli olması nedeniyle ortalama bir monitörden biraz daha sürükleyici.

Tüm bunlar bir araya geldiğinde en iyi monitörler listemize girebilir mi?

Philips 241E1SC harika bir ofis monitörüdür. Sağlam bir yapı kalitesine ve fiyatına göre harika bir görüntü kalitesine sahiptir. Özellikle renk doğruluğu yüksek bir panel olmasının yanı sıra iyi parlaklık ve kontrast seviyeleri sunuyor. Tek yapmanız gereken 2023 için uygun olmayan bağlantı noktası seçimine dikkat etmek.

Philips 241E1SC Monitör İncelemesi

Artıları

 • Fiyatına göre mükemmel görüntü kalitesi
 • Sağlam yapı
 • Harika görünüyor

Eksiler

 • Hayal kırıklığı yaratan liman seçimi
 • Temel stand ayarı

Temel Özellikler

 • 75Hz yenileme hızı:Philips 241E1SC, standart 60Hz monitörlere kıyasla biraz daha yüksek bir yenileme hızına sahiptir.
 • İyi görünüm ve sağlam yapı:Aynızamanda fırçalanmış plastik kasasıyla iyi yapılmış bir çerçeveye sahip bir monitördür.
 • Mükemmel renk doğruluğu:Philips 241E1SC, geniş bir alan yelpazesi için renk doğruluğu açısından da harika bir monitördür.

Tasarım ve Özellikler

 • Fırçalanmış çerçeve ile şık görünüm
 • OSD’de gezinmek için basit
 • 75Hz yenileme hızı güzel bir destek sağlar

Çoğu zaman, ‘ekonomik’ monitörler tipik olarak sönük bir görünüme sahiptir. Philips 241E1SC için durum böyle değil.

İnce plastik bir tabana oturuyor, bu da çeşitli derinliklere sahip masalara iyi oturduğu ve sağlam bir silindirik standa bağlandığı anlamına geliyor. Ne yazık ki, Philips 241E1SC’nin standı yükseklik veya dönüş açısından ayarlanmıyor, ancak -5 ve 20 dereceye kadar eğiliyor.

Ayarlama kolay ve bu Philips paneli hareket ettirmek için ağır bir cihaz gibi hissettirmiyor. Panelin arkası sanki metalmiş gibi hoş bir fırçalanmış yüzey sunuyor, ancak 241E1SC’ye dokunduğunuzda tamamen plastik olduğu ortaya çıkıyor, bu da fiyat göz önüne alındığında tartışmalı bir şekilde beklenmesine rağmen biraz aşağı iniyor.

Standla birlikte 3,14 kg (standsız 2,46 kg) ağırlığa sahip olması, monitörün son derece hafif bir paket olduğu gerçeğini pekiştiriyor. Bazı 23 inçlik daha küçük monitörler bile 241E1SC’den bir kilodan daha ağır. Tabii ki, daha düşük bir ağırlık genellikle daha düşük yapı kalitesi ile birlikte gelir ve 241E1SC tamamen plastik bir yapıya sahiptir. Bununla birlikte, kullanılan plastiklerin içi boş değil, bu da güven verici.

Tasarımı fiyatına göre iyi olsa da, bağlantı özelliği maalesef iyi değil. 241E1SC, VGA’nın yanı sıra yalnızca tek bir HDMI çıkışı ile birlikte geliyor. Görünürde bir DisplayPort yok, USB-C veya hatta USB-A da yok. Genel kullanım için, özellikle de monitörü bir tür baz istasyonu olarak kullanmak istiyorsanız, biraz daha fazla bağlantıya sahip olmak kullanışlı olacaktır. Ayrıca entegre hoparlörler de yok, bu nedenle ses jakı üzerinden harici bir set takmanız gerekecek.

24 inç ekran bazıları için küçük gelebilir, ancak bu monitörü bir dizüstü bilgisayarın yanında ofis işleri için kullanıyorsanız, daha küçük dizüstü bilgisayar ekranlarına kıyasla hoş bir alan sağlar. Dahası, sunulan 24 inçlik panel, ekran alanını en üst düzeye çıkarmak için kenarlarda oldukça küçük çerçevelerle birlikte geliyor.

Basit ve makul derecede erişilebilir bir ekrana sahip OSD’sinde gezinmek sorun değil. Girişleri seçmek ve panelin parlaklığı ve renk sıcaklığı gibi ayarları değiştirmek için olağan araçlar da dahil olmak üzere, içeride çok sayıda seçenek mevcut. Düğmeleri kullanmak başlangıçta istediğinize erişmeyi biraz zorlaştırıyor, ancak yerleştirme ve benzerlerini öğrendikten sonra çok daha kolay hale geliyor.

Dell P2319H gibi bu fiyat noktasındaki diğer monitörlerle karşılaştırıldığında 241E1SC, parasının karşılığını biraz daha artıran bazı faydalı avantajlar taşıyor. 75Hz yenileme hızı, daha yaygın olarak bulunan 60Hz panellerden biraz daha yumuşak hareket sağlarken, AMD FreeSync’e VRR eklenmesi, Team Red GPU içeren bir cihazla eşleştirildiğinde ekran yırtılmasını ve titremesini ortadan kaldırmak için kullanışlıdır.

4 ms tepki süresi bu fiyattaki bir monitör için iyi bir değer ve Huawei MateView SE gibi bazı rakiplerini ve daha yüksek fiyatlı olanları da geride bırakıyor.

Görüntü Kalitesi

 • Genel görüntü kalitesi iyi
 • Sağlam parlaklık ve kontrast
 • Muhteşem renk doğruluğu

Günlük kullanım için tasarlanan Philips 241E1SC’nin performansından oldukça etkilendim. Belki de 2023 yılında bir monitör için minimum olan Full HD çözünürlük sunuyor, ancak arkama yaslanıp Prime Video’da en son Grand Tour özel programını izlediğimde iyi bir görüntü kalitesi sundu.

The Marvelous Mrs Maisel’in uzun zamandır beklenen 5. Sezon finalini izlerken de 241E1SC mükemmel kontrast ve iyi renkler sağladı.

Ham rakamlara bakacak olursak, 241E1SC’nin ölçülen 210 nit parlaklığı iyi, ancak aynı zamanda işleri sonuna kadar açtığında 261 nit’e kadar çıkabiliyor. Bu, derin siyahlar sağlamak için düşük siyah seviyesi ile birleştiğinde 2600:1’lik iyi bir kontrast seviyesi ile sonuçlanır. Bu, bu fiyattaki bir monitör için harika bir sonuçtur ve Netflix gibi programları izlemek için kolayca yeterince iyi olan güçlü görüntüler sağlar.

5300K renk sıcaklığı, beyazları doğal bir sunum için oldukça saf bir şekilde gösterdiği anlamına geliyor. Dahası, bu panel %100 sRGB renk alanı kapsamı ile özellikle renk doğruluğuna sahip. Bu, tüm ana akım renkleri özellikle iyi görüntülediği ve genel olarak güçlü bir deneyim sunduğu anlamına gelirken, 0,08 siyah seviyesi bu kadar uygun fiyatlı bir monitör için harikadır.

Dahası, DCI-P3 renk gamının %85’ini kapsaması, 241E1SC’yi renge daha duyarlı iş yükleri için kullanabileceğiniz anlamına geliyor, ancak HDR desteğinin (ve ilgili parlaklığın) belirgin eksikliği, bu görevler göz önünde bulundurularak tasarlanmadığı anlamına geliyor. Yine de panelin bu alanı bu kadar iyi kaplamamasına kıyasla daha geniş bir renk yelpazesi elde edeceğiniz anlamına geliyor.

Satın almalı mısınız?

Sağlam görüntü kalitesi istiyorsunuz: Genel olarak, Philips 241E1SC’nin görüntü kalitesi, canlı renkler, iyi kontrast ve mükemmel parlaklık ile fiyatına göre etkileyici.

Harika bir bağlantı noktası seçimi istiyorsunuz: Bu fiyattaki diğer monitörler gibi, Philips 241E1SC de yetersiz bağlantı noktası seçeneklerine sahiptir ve geniş bağlantı en önemli önceliğinizse, başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz.

Son Düşünceler

Bu kadar uygun fiyatlı bir monitör için Philips 241E1SC etkileyici, mükemmel çok yönlü görüntü kalitesi ve Dell P2319H gibi benzer fiyatlı rakiplerini geride bırakan bir özellik seti sunuyor. Huawei MateView SE’nin sağladığı IPS özelliğinden yoksun olabilir, ancak bir VA panel için harika bir seçim.

Dahası, hafif bir kavisle, kullanışlı olan bir dokunuş daha fazla daldırma da ekler. Fırçalanmış plastik arka yüzüyle şık bir tasarıma sahip ve genel olarak sağlam bir yapıya sahip. Buradaki tek gerçek sorun, bir VGA’nın varlığı göz önüne alındığında bağlantı noktalarının eksikliğidir, ancak bunun dışında Philips 241E1SC ofis kullanımı için iyi bir seçimdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Philips 241E1SC’nin çözünürlüğü nedir?
Philips 241E1SC, 24 inç ekranında Full HD (1920×1080) çözünürlüğe sahiptir.
Philips 241E1SC’nin hoparlörleri var mı?
Hayır, Philips 241E1SC’nin dahili hoparlörleri yoktur.

User Rating: Be the first one !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu