Koorui 24E4 Monitör İncelemesi

Giriş

Büyük oyun monitörü markalarını düşündüğünüzde, Koorui aklınıza gelen ilk isim olmayabilir.

Yine de Koorui, çevrimiçi perakendecilerde iyi sattığı görülen uygun fiyatlı monitörler piyasaya sürme konusunda bir üne sahiptir. Bu monitörlerden biri olan 24E4, £170/$159.99 fiyatıyla daha büyük markaların benzer özellikli monitörleriyle rekabet ediyor.

VRR desteği, yüksek yenileme hızı ve iyi görünüm de dahil olmak üzere oyuncuların sevdiği tüm özelliklerle eşleşecek iyi bir teknik özellik sayfasına sahip – bunun onu piyasadaki en iyi monitörlerden biri yapıp yapmadığını göreceğiz.

Koorui 24E4 iyi bir bütçe oyun monitörüdür. İyi inşa edilmiş bir çerçeve ve gezinmesi kolay OSD ile iyi bir görünüm sergiliyor. Dahası, 165Hz yenileme hızı akıcı hareket sağlarken renkleri de oldukça doğru. Sadece görüntülerin biraz soluk ve soluk görünmesine neden olan orta kontrast ve parlaklığına dikkat edin.

Artıları

 • Şık tasarım
 • Sağlam yenileme hızı ve genel görüntü kalitesi
 • Mükemmel OSD

Eksiler

 • Orta halli kontrast
 • Görüntüler biraz soluk görünebilir

Temel Özellikler

 • Sağlam yapı:24E4, sağlam bir plastik standa ve iyi yapılmış bir çerçeveye sahiptir.
 • 165Hz yenileme hızı:Standart 60Hz monitörlere kıyasla yüksek yenileme hızıyla oldukça akıcı bir hareket sağlıyor.
 • Full HD çözünürlük:24E4’ün 1080p çözünürlüğü, oldukça ayrıntılı görüntüler sunmasını sağlar.

Tasarım ve Özellikler

 • Minimalist tasarım
 • Hafif şasi ve sağlam yapı
 • Tamam bağlantı noktası seçimi

Koorui 24E4, bir oyun ekranı için en heyecan verici görünüme sahip değil. Çerçevesi, bu fiyat noktasındaki diğer monitörlerin %99’u gibi görünmesini sağlayan oldukça tanımsızdır ve hiçbir RGB aydınlatma şekli yoktur. Sahip olduğu tek gerçek yetenek, alt köşedeki Koorui logosu ve alt köşedeki ‘SUPER GAMING’ yazan ilginç metindir.

24E4’ün yapımında kullanılan plastikler gibi şasi de sağlam bir his veriyor. 3,14 kg’lık ağırlığı onu nispeten hafif kılıyor. 24 inçlik panel, odaklanmanız gereken daha rekabetçi oyunlar için ideal bir ekran boyutu sağlarken, 24E4 ayrıca alt taraftaki büyük çenesi dışında minimum çerçeveleri sayesinde modern görünüyor.

Bu Koorui monitörün montajı da çok kolaydı ve bu süreçte kaybetmeye meyilli olsam bile bir araya getirmek için sadece birkaç vida gerekiyordu. Bir araya getirildikten sonra 24E4’ün standının sağlam bir taban sağladığını da belirtmek gerekir. Yalnızca eğim ayarı sunuyor, ancak bu da bu fiyattaki diğer monitörlerle uyumlu, oyun amaçlı olsun ya da olmasın.

Sunulan bağlantı seçeneklerinin toplamı yalnızca üç bağlantı noktası olabilir, ancak Dell SE2422HX gibi benzer fiyat aralığındaki diğer ofis tabanlı monitörlerden daha iyi bir seçimdir. Alışılagelmiş HDMI bağlantı noktasının yanında bir VGA bağlantı noktası almak yerine, 24E4 beraberinde bir DisplayPort getiriyor. Bu, monitörün daha yüksek yenileme hızına erişmesine izin vermek içindir, ki muhtemelen ilk etapta böyle bir paneli düşünmenizin tüm nedeni budur.

Ayrıca bu monitörde 3,5 mm’lik bir kulaklık girişi de var, ki bu dahili hoparlör olmadığı için hayati önem taşıyor. Bunun yerine harici bir ses kurulumu yapmanız gerekecek.

Sunulan OSD’de gezinmek son derece kolaydı ve sadece birkaç düğmeye dokunarak parlaklık ve kontrast gibi ayarlara erişmek çok kolaydı. Bu Koorui monitör ayrıca ekranın ortasında yerleşik artı işaretleri ile birlikte geliyor, bu da FPS oyunları için kullanışlı ve nişan almanızın olabildiğince iyi olduğundan emin olmanızı sağlıyor.

Ekstra konfor açısından, 165Hz yenileme hızının eklenmesi, fiyatına göre sağlamdır ve çok daha geleneksel 60Hz ofis tabanlı ekranlardan daha yumuşak hareket sağlar. Ayrıca 144Hz’de de diğer bazı panellerin üzerinde. Bu, hızlı hareketin 60Hz’den daha keskin hissedildiği oyunlardan ofis kullanımına kadar her şeyde hoş bir eklentiydi. AMD FreeSync ile VRR desteğinin yerleşik olması ve Nvidia G-Sync ile uyumluluğu, bu panelin hem Team Red hem de Team Green GPU’larda ekran yırtılması ve titremesi olmadan bir deneyim sunmasını sağlamak için kullanışlıdır.

Görüntü Kalitesi

 • Orta düzeyde kontrast oranı
 • Oyun için doğru ana akım renkler
 • İyi bir oyun deneyimi

Koorui 24E4, sağlam bir dizi alıntı özellik sunar. Genellikle görüntüleme açıları söz konusu olduğunda sıkıntı çeken, ancak iyi kontrast ve görüntü kalitesi sağlayabilen bir VA panele sahiptir. Bu beklentiler burada da geçerli.

Çözünürlük, bu fiyat noktasında beklenen 1920×1080 (Full HD) olarak geliyor. Kutudan çıktığı andaki parlaklık sadece 165 nit, ki bu biraz düşük. Bununla birlikte, parlaklığı biraz daha etkileyici olan 234 nit’e kadar yükseltebilirsiniz. Hala güneş parlamasını önleyecek kadar parlak değil, ancak iç mekanlarda kullanılan uygun fiyatlı bir monitör için makul.

Ancak Koorui 24E4 parlaklık açısından sınırlı olsa da derin siyahlar gösterebiliyor. Kolorimetre ile 0.11 siyah seviyesi kaydettim, bu mükemmel bir sonuç – çok daha pahalı bir OLED veya Mini LED monitör tercih etmediğiniz sürece çok daha iyisini elde etmekte zorlanacaksınız. Tüm bunlar, Koorui 24E4’ün gerçek siyahları göstermede etkileyici bir performans sergilediği anlamına gelirken, daha zayıf monitörler biraz daha gri görünecektir.

Vasatın altındaki parlaklık ve mükemmel siyah seviyesi, 1610:1’lik iyi bir kontrast oranı için bir araya geliyor. Daha uygun bir fiyata 2600:1 kontrasta sahip Philips 241E1SC gibi daha canlı monitörleri başka yerlerde bulabilirsiniz. Koorui 24E4, daha yüksek yenileme hızı nedeniyle daha yüksek bir ücret talep ediyor, bu da yalnızca oyunları yüksek kare hızında çalıştıracak kadar güçlü bir oyun bilgisayarınız varsa gerçekten değerlidir.

Renk kapsamı açısından, bu Koorui monitör DCI-P3 gibi özel renk gamı kapsamı için %80 hedefimizi karşılayamıyor ve bu nedenle renge duyarlı işlerle uğraşan yaratıcı profesyoneller için uygun bir seçenek değil. Bununla birlikte, sRGB alanındaki %93’lük sonucu, oyun oynamak için gereken ana akım renkleri görüntülemede oldukça doğru olduğu anlamına geliyor. Bu açıdan 24E4’ten etkilendim. Buna ek olarak, 5700K renk sıcaklığı, görüntülenen görüntülerin biraz sıcak olduğu anlamına geliyor, ancak bu kadar uygun fiyatlı bir monitör için hala iyi.

Satın almalı mısınız?

Akıcı hareket istiyorsunuz: Eğer aradığınız süper akıcı görüntü ise, Koorui 24E4’ün 165Hz yenileme hızı bunu fazlasıyla sunuyor.

Canlı görüntüler istiyorsunuz: Bununla birlikte, istediğiniz keskin görüntülerse, 24E4’ün orta düzeydeki parlaklığı ve kontrastı, Philips 241E1SC gibi başka bir yere bakmanıza neden olabilir.

Son Düşünceler

Bu fiyat noktasında daha büyük markaların oyun monitörleri varken, 165Hz yenileme hızı dışında Koorui 24E4’ü neden diğer seçeneklerle karşılaştırdığınızı anlamak biraz zor.

Aksi takdirde, buradaki nispeten uygun fiyatlı harcama için bile sadece iyi olan bir panelde pürüzsüz çıkış sunar. Artı tarafı, bu monitör en azından iyi bir bağlantı noktası seçimi ile şık ve minimalist bir görünüm sunuyor.

Bununla birlikte, 24E4’ün o kadar da iyi olmadığı gerçek görüntü kalitesi tarafında. Makul düzeyde renk doğruluğuna sahip bir panel olsa da ve en yüksek parlaklığı iyi olsa da, bu Koorui seçeneği orta halli bir kontrast oranıyla başka pek bir şey sunmuyor. Daha iyi görüntüye sahip ekonomik bir monitör için Philips 241E1SC’ye göz atın.

Sıkça Sorulan Sorular

Koorui 24E4 monitörün hoparlörleri var mı?
Hayır, Koorui 24E4’ün dahili hoparlörleri yoktur.
Koorui monitörleri kim üretiyor?
Koorui monitörleri HKC adlı Çinli bir firma tarafından üretilmektedir.

User Rating: 5 ( 1 votes)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu